НБА ја отфрли техничката грешка на Џејсон Тејтум

НБА ја поништи техничката грешка на кошаркарот на Бостон селтикс, Џејсон Тејтум, објави новинарот на „Бостон Глоуб“, Гери Вошбурн.Контроверзната одлука се случи за време на домашниот натпревар на Селтикси против Оклахома (126:122) во понеделникот. Тејтум го фаулираше Алексеј Покушевски на почетокот на втората четвртина и по досудената лична грешка плесна со рацете, за што судијата му досуди техничка казна.

– Сите кои беа во арената и кои го гледаа натпреварот видоа дека сум вознемирен од себе. Ништо не реков, не го ни погледнав судијата. Можете да гледате и да се смеете, им рече Тејтум на новинарите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...