Кер: Кари повторно ја почувствува играта

Тренерот на Голден Стејт вориорс, Стив Кер се осврна на враќањето на теренот на првата ѕвезда на тимот Стив Кари.– Кари повторно ја почувствува играта, во второто полувреме беше многу добар. Ова е позитивен момент, бидејќи е тешко да се вратиш по такви повреди, изјави Кер за „Марка“.

Кари пропушти 11 натпревари од сезоната 2022/23 во НБА поради повреда на левото рамо.

На првиот меч по враќањето, во кој неговиот тим се сретна со Феникс санс (113:125), Кари постигна 24 поени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...