Џејмс стана вториот играч во историјата на НБА со 38 000 поени

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс стана само вториот играч во историјата на НБА-лигата кој достигнал 38 000 поени во кариерата.

На средбата со Филаделфија одиграна ноќеска (112:113), Џејмс постигна 35 поени, осум скока и 10 асистенции.

Триесет и осумгодишниот Леброн стигна до 38 024 поени, приближувајќи се до рекордерот во лигата на Карим Абдул-Џабар (38 387).

Џејмс ја мина границата од 38.000 во првата четвртина. По објавата, навивачите на Лејкерс му упатија овации на четирикратниот МВП, а тренер на Филаделфија, Док Риверс, го прегрна кошаркарот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...