Џејмс и Дејвис ќе го пропуштат натпреварот со Бруклин

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис решија да не играат против Бруклин нетс.Според информациите од клубот, на Џејмс му пречат болки во левиот зглоб, а на Дејвис му треба време да закрепне од фрактура на десното стапало. Исто така, за Лејкерс не игра Остин Ривс, кој ја истегна тетивата на левата нога.

Дејвис пропушти пет ипол седмици поради повредата и периодов игра со временско ограничување. На мечот со Бостон на теренот помина 34 минути.

Џејмс против Селтикс Џејмс одигра 44 минути и имаше 41 поен, девет скока и осум асистенции. Му недостигаат уште 116 поени да го надмине Карим Абдул-Џабар вна вечната листа на стрелци во НБА-лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...