Лејкерси се надеваат на враќање на Леброн Џејмс оваа сезона

Според главниот тренер на Лос Анџелес лејкерс, Дарвин Хем, клубот смета на враќање на ѕвездата Леброн Џејмс во текот на тековната сезона.

- Очекуваме Џејмс да се врати во тимот во одреден момент од сезоната, изјави Хем во неделата.

Триесет и осумгодишниот Џејмс ја повреди тетивата на десната нога на 26 февруари за време на натпреварот против Далас. Клупските лекари треба в четврток да го прегледаат 4-кратниот МВП.

Лејкерси имаат пет победи и пет порази без Џејмс. Екипата го зазема 11. место во Западната конференција (11 натпревари до крајот на регуларниот дел од сезоната).

Леброн има просек од 29,5 поени, 8,4 скока и 6,9 асистенции по натпревар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...