Реал обезбеди учество во плејофот од Евролигата

Реал Мадрид стана вториот тим од Евролигата што обезбеди учество во плејофот оваа сезона.

Шпанскиот клуб кој има биланс 20 победи и девет порази, стана сигурен учесник во разигрувањето за титулата по поразот на Фенербахче од Милано вчеравечер во одложениот натпревар од 24. коло.

Претходно Олимпијакос (21-8) избори билет за плејофот во елитната кошаркарска лига.

Евролигата брои 18 учесници од кои по 34. коло осум ќе продолжат во плејофот. До крајот на основниот дел остануваат уште пет кола. Без шанси за пласман во разигрувањето се Лион-Вилербан, Алба Берлин и Панатинаикос.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...