Ричардс добива 15 милиони долари за продолжување на договорот со Шарлот

Центарот на Шарлот, Ник Ричардс се согласи да го продолжи договорот со клубот. Хорнетс не ги открија условите на договорот, но агентите на кошаркарот, Џејвон Филипс и Џеред Мучи, на „Excel Basketball“, изјавија дека договорот е за три години и „тежи“ 15 милиони долари.

Ако Ричардс не го продолжеше договорот до 30 јуни, тој ќе станеше ограничен слободен играч претстојното лето.

Дваесет и петгодишниот центар оваа сезона има просек од 7,9 поени, 6,1 скока и 1,1 блокада по натпревар.

Шарлот е претпоследен во Источната конференција во НБА-лигата со биланс од 23 победи и 50 порази.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...