Реал ќе добие 1,76 милиони евра за освојување на Евролигата

По завршувањето на сезоната во кошаркарската Евролига, е познато како ќе биде распределен наградниот фонд. Како првопласирана екипа, Реал Мадрид ќе добие најголема сума - 1.759.398 евра.

Олимпијакос, поразениот во финалето, ќе добие речиси половина - 996.992 евра. Монако ќе добие 879.699 за третото место, Барселона 762.406 за четвртото.

Понатаму, паричната награда за сезоната 2022/23 е распределена на следниов начин: Макаби - 703.759 евра, Партизан - 645.112, Жалгирис - 586.466, Фенербахче - 527.819, Басконија - 469.173, Црвена ѕвезда 410.526, Анадолу Ефес 351.880, Милано - 293.233, Валенсија - 234.586 и Виртус - 175.940.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...