Батлер: Не играм за наградата МВП, ме интересира шампионскиот трофеј

Кошаркарот на Мајами хит, Џими Батлер, објасни зошто не ја прославил победата над Бостон во источното финале со остатокот од тимот.

На церемонијата на доделување награди по натпреварот, центарот Бам Адебајо го покани Батлер да го земе трофејот наменет за победникот во Источната конференција, а тој одби.

Батлер потоа даде објаснување за тој потег.

- Еве како се чувствувам за тоа. Не беше непочитување затоа што го сакам Бам. Многу сум благодарен за можноста да победам во Источната конференција, но тоа го правев и претходно. Веќе сторено. Сакам да станам шампион во НБА. Не играм за МВП на финалето на Источната конференција. Нема да играм ниту за МВП на финалето. Не ми е гајле. Играм за шампионскиот трофеј, изјави Батлер.

Во големото финале на НБА-лигата, Мајами хит ќе се соочи со Денвер нагетс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...