Адетокунбо: Риверс е личност со карактер

Најдобриот кошаркар на Милвоки бакс, Јанис Адетокунбо, му оддаде почит на Док Риверс за како што вели, храброста да го преземе клубот во овој дел од сезоната.

- Док се согласи да го преземе нашиот тим во текот на сезоната, што кажува многу. Вие разбирате каква личност е. Тој има карактер. Не е лесно да се прифати ваква работа. Кога губиме, се чувствуваме како да дојде крајот на светот. Кога ќе победиме со +5, сите прашуваат зошто да не е +20? Ништо од ова не е лесно. Секогаш постои нешто што некому не му одговара. Само шампионска титула ги задоволува сите. Но, ми се чини дека е важно Риверс да го обедини тимот. Колку подобро се справиме со ова, толку побрзо ќе го достигнеме нивото кон кое се стремиме, смета Гркот.

Тренерот Док Риверс дојде во Милвоки на местото на Адријан Грифин.

По 46 одиграни натпревари, Бакс имаат биланс 32 победи и 14 порази и се наоѓаат на 2. место во Источната конференција на НБА-лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...