Леброн Џејмс дојде на девет поени до историја

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го совладаа синоќа на домашен терен Вашингтон по продолжение со 134-131, нанесувајќи му го на гостинскиот тим 13. пораз во серија сезонава во НБА лигата.Лејкерси до триумфот ги предводеа Ентони Дејвис со 40 кошеви и 15 скокови, и Леброн Џејмс со 31 поени и девет асистенции.

На Џејмс сега му недостасуваат само девет поени да стане првиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој постигнал 40.000 кошеви.

Во составот на Вашингтон најефикасен беше Џордан Пул со 34 поени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...