Дончиќ не е сериозно повреден

Суперѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ го пропушти натпреварот против Оклахома Сити Тандер, но магнетната резонанца не покажала сериозен проблем. Веста ја потврди тренерот на тимот Џејсон Кид.

Дончиќ не отпатува со тимот на натпреварот со Оклахома, кој Маверикс го загубија со 119-126. Словенецот го напушти теренот во победата над Голден Стејт Вориорс поради проблем во левата нога. Натпреварот Дончиќ го заврши со 21 поен, 9 скока и 3 асистенции, со што ја прекина серијата од 7 последователни натпревари со „трипл-дабл“.

За време на оваа серија, тој постави рекорди за најмногу последователни „трипл-дабл“ учиноци во кои постигна најмалку 35 поени (5 пати) и најмалку 30 поени (6 пати).

Според Џејсон Кид, состојбата на бекот ќе биде повторно проценета во текот на викендот. Тимот во недела игра на домашен терен против Денвер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...