Лејкерс се пласираа во плејофот на НБА-лигата

Со победата над Њу Орлеанс пеликанс 110:106 остварена ноќеска во првиот натпревар од плејин турнирот, кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс изборија учество во првото коло на НБА плејофот.

Противник на Лејкерс во серијата прв до четири победи ќе биде актуелниот шампион Денвер нагетс.

Воведниот натпревар од серијата е закажан за в сабота.

Минатата сезона, Нагетс ги исфрли Лејкерс во финалето на Западната конференција.

Њу Орлеанс по поразот Лејкерс ќе има уште една шанса за пласман во разигрувањето за титулата. Ривал на Пеликанс ќе биде Сакраменто кингс кој ноќеска го совлада Голден Стејт вориорс со убедливи 118:94Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...