Ботас не размислува за продолжување на договорот со Мерцедес

Пилотот на тимот Мерцедес, Валтери Ботас негираше дека преговарал за продолжување на договорот, кој истекува на крајот од сезоната.– Не размислувам за нов договор. Сега сум фокусиран само на шампионатот, на секоја индивидуална трка и на борбата за победа. Доаѓаат и одат гласини и ова е премногу долго за мене. Ние не сме разговарале за продолжување на договорот. Сега сите во Мерцедес се фокусирани на работата во тековната сезона, изјави Ботас.

Финецот е лидер во поредокот во Формула 1 шампионатот со 87 бода. Втор е неговиот клупски колега Луис Хамилтон со 86 бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...