Верстапен: Не се смета за број еден во Ред Бул

Верстапен по четири трки во Формула 1 шампионатот се наоѓа пред колега Пјер Гасли со 38 бодови.

– Јас не се сметам себеси за број еден во Ред Бул. Никој во тимот не говори за такво нешто. И двајцата имаме еднакви шанси. Јас го правам истото што го правев минатата година. Работам за тимот. Од моја страна малку што се промени. Се разбира, стануваш поискусен. Но, би било погрешно да го промените вашиот пристап, изјави ВерстапенПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...