Биното се повлекува како технички директор на Ферари

Шефот на Ферари, Матија Бинoто, ќе биде разрешен како главен технички директор, за да се фокусира само на менаџирањето на тимот. Информациите доаѓаат од италијанското издание „Мотоспорт“. Италијанецот досега ги комбинираше двете позиции, но очигледно ова не е добра опција.Според сајтот, техничката улога на Биното ќе биде поделена помеѓу три лица. Се уште нема официјална потврда за информациите, но таа може да биде јавно објавена пред Гран-при на Германија на „Хокенхајм“.

Енрико Кадрилe ќе биде одговорен за шасијата, Дaвид Санчез за аеродинамиката и Корадо Лоти за моторот. Тие директно ќе одговараат на Биното. Како потврда за нова смена во структурите на Ферари, доаѓа и фактот што подоцна оваа година Алфа Ромео ќе го врати главниот дизајнер Симоне Реста. Што точно ќе биде неговата работа, се уште не е објавено.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...