Верстапен: Сите имаа можност да се уверат во моќта на Мерцедес

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен беше импресиониран од перформансите на болидите на Мерцедес. Верстапен на вчерашната трка од Формула 1 шампионатот не успеа да се одбрани од Хамилтон и на крајот заврши на второто место.– Сите видоа колку се брзи болидите на Мерцедес кога треба да нападнат. Луис беше многу добар, а доминацијата на Мерцедес се манифестираше на дело. Не верувам дека на други трки ќе треба да напаѓаат со полна сила, но и во таков случај се далеку пред останатите, изјави Верстапен.

На Гран-при на Унгарија Хамилтон на Мерцедес му ја донесе десеттата победа во 12 трки во досегашниот дел од шампионатот. На останатите две триумфира Верстапен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...