Хамилтон нема намера да го напушти Мерцедес

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека би сакал да остане во тимот и по истекот на неговиот договор кој има важност до крајот на 2020 година.– Сè уште нема одлука, но јас дефинитивно уживам во тоа што го правам сега и не гледам причина да престанам со тоа. Кога има предизвик, а новите правила се неверојатен предизвик за мене како пилот, тоа е вистинска можност да ги покажам своите вештини, да покажам што научив низ годините и да му помогнам на тимот да избере вистинска насока, да го изгради најбрзиот автомобил и да го подобри. Затоа не се гледам никаде на друго место. Навистина ми се допаѓа во Мерцедес. Драго ми е што сум дел од овој бренд и нејзината историја. Значи, главната идеја е да останам тука, изјави Британецот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се натпреварувале Русин, Американец и Македонец чив национален алкохолен пијалок е најсилен.
Пие Американецот 10 чаши виски, му поставуваат еден стол и го прашуваат колку стола...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...