Мерцедес има намера да го обнови договорот со Ботас

Формула 1 тимот Мерцедес наскоро ќе го објави потпишувањето на новиот договор со пилотот Валтери Ботас, објавија британските медиуми.Сегашниот договор на Финецот истекува на крајот на 2020 година.

Еден од претендентите за местото на Ботас беше пилотот на Вилијамс, Џорџ Расел, кој исто така е дел од програмата на Мерцедес.

Сепак, поради пандемијата на коронавирус, сезоната во Ф-1 ќе се скрати, што нема да му овозможи на младиот Британец да го добие потребното искуство. Опцијата за покана на Расел е сè уште релевантна, но тоа нема да се случи до 2022 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...