Хамилтон потврди: Ќе возам барем уште 3 години

Шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон објави дека планира да продолжи со тркање барем уште 3 години и ова е дефинитивно лоша вест за неговите конкуренти.Британецот има за цел седма светска титула и иако неговиот сегашен договор со Мерцедес истекува на крајот на сезоната, се очекува тој да остане во тимот, нешто што беше потврдено и од Тото Волф.

– Веќе долго време сме заедно и за овие години сè се случува природно. Ќе поминеме време заедно, ќе разговараме и се надевам дека наскоро ќе постигнеме договор, рече лидерот на тимот во пресрет на британското Гран При.

Британецот пак вели дека не чуствува пад во формата и ќе биде дел од најпрестижните автомобилски трки уште одреден период.

– Јасно е дека би сакал да се претставам на сегашно ниво, но очигледно тоа не може да се случи. Сепак, не мислам дека ќе има пад во следните 2-3 години, затоа дефинитивно очекувам да бидам тука некое време. Сакам да го заслужам моето место, не само да возам затоа што сум светски шампион. Целта ми е да продолжам да победувам, па верувам дека ќе бидам во Формула 1 барем уште 3 сезони, вели Хамилтон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...