Хамилтон за карантинот во „Ф1“: Навистина е тешко да се справиме со тоа

Возачот на „мерцедесот“ Луис Хамилтон призна дека оваа сезона понекогаш се чувствува осамено поради ограничувањата според кои треба да работат сите учесници во првенството.Обично Хамилтон живеел прилично активен социјален живот, посветувајќи многу време на неговите други хоби – музика, мода, патување – и помина многу време во Соединетите Држави.

Сепак, во услови на ограничувања на пандемија и карантин, на учесниците во Формула 1 ретко им е дозволено да го напуштат „кампусот“.

-Да, се разбира, ова е навистина тежок тест. Иако е јасно дека сите сме во ист брод. Јасно е дека кога се борите за титулата, вие сте во основа прилично осамени на патот. Иако оваа година овој проблем само се засили – на крајот на краиштата, во „кампусот“ комуницирате со ограничен број на луѓе. Во минатото, понекогаш сакав да патувам, наоѓав позитивни емоции. Во истата година, многу е потешко да гледаме пријатели, одржувајќи, да речеме, оптимална рамнотежа.

Не знам, тешко ми е да го објаснам со зборови. Но, секој мора да се справи со ограничувањата. Навистина не е лесно, за мене тоа е вистински тест за психолошка стабилност. Не знам за вас, можеби успевате почесто да гледате семејства, но јас не, истакна Хамилтон.

Во исто време, како што можете да видите, јас сум повеќе фокусиран од кога и да било. На крајот на краиштата, ова е маратон, а не спринт. Па јас само продолжувам да работам. И знам дека можам да одморам и да уживам во животот подоцна оваа година кога ризикот ќе го снема. Се надевам дека ќе можам да поминувам време со семејството, додаде Британецот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...