Формула 1 го намали времето за слободните тренинг-сесии во сезоната 2021

Прес-службата на Формула 1 објави промена на правилата за слободните тренинзи во претстојната сезона.Официјалната веб-страница на тркачката серија известува дека во 2021 година, првиот и вториот слободен тренинг во секоја фаза ќе се одржуваат 60 минути. Претходно, двете сесии траеја по 90 минути на секоја Гран при.

Покрај тоа, Формула 1 денес ги објави термините за сите 23 трки во сезоната 2021. Бранител на шампионската титула е Луис Хамилтон, а кај конструкторите, тимот на Мерцедес.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...