Тото Волф: Хамилтон е последната личност која треба да се обвини за валкани игри

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката за ГН на Велика Британија.– Секој може да има свое мислење, тоа е нормално. Мислењето на секоја личност во врска со ваков инцидент ќе биде малку пристрасно. Сепак, слушајќи што зборуваат луѓето за аеробатиката на Луис и самиот инцидент, ќе кажам дека тој е последната личност која треба да се обвини за играње валкано. Луис е вистински спортист. Не видовме некои поголеми инциденти со неговото учество, изјави Волф.

Во неделата, во првиот круг на трката во Силверстоун, Хамилтон во една кривина го поткачи Верстапен кој изгуби контрола и удри во заштитната бариера кршејќи го болидот целосно. Подоцна, Британецот беше казнет 10 секунди, но тоа не му беше пречка на крајот прв да ја мине целта и да стигне до 99. победа во кариерата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
една баба оди на лекар.Кога докторот ја прашува што е проблемот таа му вели дека многу прди, прдежите не се слушаат но многу смрдат.Докторот и дава лекови и и вели да се врати на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...