Верстапен проговори за најнепријатниот момент во сезоната 2021 во Формула 1

Возачот на тимот на Ред Бул, Макс Верстапен го издвои најнепријатниот момент од сезоната 2021 во Формула 1.– Најлошото нешто се разбира, беше моментот кога ја поминав цела вечер во болница по несреќата во Силверстоун. Никој не сака да биде во болница. Не беше многу пријатно ниту по инцидентот во Баку, иако ми се чини дека на крајот и таквите моменти те прават посилен како возач.

Што се однесува до најдобрите моменти, тешко е, ги имаше премногу. Беше одлично да се победи во Монако по сите тешкотии со кои се соочивме, по сите неуспеси и лоша среќа. Уште две победи во Австрија, победа на мојата домашна сцена во Зандворт. И, секако, лудата завршница на трката во Абу Даби. Мислам дека овие моменти беа највпечатливи, изјави Верстапен за „Autosport“.

На трката за Големата награда на Велика Британија, Верстапен беше исфрлен од патеката по судир со Луис Хамилтон од Мерцедес. Тој беше испратен во болница на лекарски преглед. Хамилтон ја доби трката и покрај казната од 10 секунди.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...