Верстапен: Во Ред Бул генерално се среќни, но јас не сакам да бидам втор

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен ги сумираше впечатоците од вчерашната трка за Големата награда на Саудиска Арабија, каде што го освои второто место.

- Се разбира, генерално, сите во тимот се среќни, но лично јас не сум среќен. Затоа што не сум тука за да бидам втор, особено по целата работа што ја направив во подготовките. И тогаш имате трка како оваа, обидувајќи се да победите. Мислам, не сум против тоа, но кога се борите за шампионската титула и особено кога се чини дека борбата е само помеѓу два болида, мора да се погрижиме овие два болида да бидат сигурни, изјави Верстапен.

Холанѓанецот трката ја почна од 15 позиција и затоа во тимот на Ред Бул се задоволни од неговиот пласман.

По две трки Верстапен е лидер во поредокот со 44 бодови, пред тимскиот колега Серхио Перез кој заостанува еден бод.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...