Ние возачите изгледавме како кловнови на церемонијата на отворањето на Гран при во Вегас

Актуелниот трикратен шампион во Формула 1, Макс Верстапен, го критикуваше Гран при на Лас Вегас. Холанѓанецот беше незадоволен од церемонијата на претставување на возачите.

-Не ми се допаѓа што се случува околу оваа трка. Со задоволство би пропуштил вакви епизоди. Тркачите таму личат на кловнови. Тоа е 99 отсто шоу и само 1 отсто спорт, го цитира „The Race“ Верстапен.

Пред натпреварот, за прв пат во историјата, се одржа 30-минутна церемонија на отворање, при што пилотите беа претставени на публиката еден по еден, подигнати со лифт на посебна платформа.

Главната трка ГП на Лас вегас ќе се вози в недела со почеток во 7 часот по македонско време.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...