Верстапен: Годи кога знаете дека Мерцедес се интересира за вас

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен го сподели своето мислење за интересот од Мерцедес. Според трикратниот шампион, пријатно е чувството кога се знае за интересот кон него на германскиот тимски шеф Тото Волф.-Секогаш е убаво да се слушне тоа. Интересот на мерцедес за мене годи, но ова не влијае на моите постапки на кој било начин. Јас и Тото имавме свои моменти, но тоа е нормално кога две екипи се борат за титулата. Но, почитта секогаш беше тука. Ако зборуваме за мене, тоа не менува ништо, изјави Макс во пресрет на трката за Големата награда на Австралија.

Холанѓанецот на прашањето дали некогаш би се приклучил на Мерцедес одговори:

„Не знам. Не знам што ќе се случи по сезоната 2028. Не знам дали ќе останам во Ф1, дали ќе продолжам да возам".

Верстапен е трикратен светски шампион во Формула 1 и лидер во поредокот сезонава со две победи на првите две трки одржани во Бахреин и во Саудиска Арабија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...