Неканетиот „гостин“ на Новак

Новак Ѓоковиќ рутински го првото коло на Вимблдон го елиминира Филип Колшрајбер со 6-4 6-4 6-4 во сетови, но за време на мечот, тој доби неочекуван „гостин“.Едно пиле му го попречи сервисот на Србинот на Централниот терен во Вимблдон, а покрај тоа што двајцата „си направија“ краток муабет, пилето подоцна доби и свој „Twitter“ профил.

Како изгледаше „посетата“ на пилето на Вимблдон и „средбата“ со Новак?

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...