ЗОИ 2018: Сите соби во олимписките села распродадени

Сите соби во трите олимписки села во Пјонгчанг биле распродадени уште пред почетокот на Олимпијадата, соопшти претставникот на ИОК Марк Адамс.По завршувањето на Игрите, апартманите ќе бидат реновирани и предадени на нивните сопственици.

- Во Пјонгчанг има план за управување со имотите по завршувањето на Олимпијадата. Игрите не излегоа многу скапо. Важно е дека регионот ќе продолжи да се развива. Сите соби во трите олимписки села се распродадени уште пред почетокот на Игрите. Но, по некои објекти има уште прашалници по кои се работи, рече Адамс.

ЗОИ во Јужна Кореја почнаа на 9 февруари, а ќе завршат в недела на 25 февруари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...