Ѓоковиќ петти тенисер со 250 седмици на врвот на АТП ранг листата

Ѓоковиќ е петтиот тенисер кој 250 недели поминал на првото место на АТП ранг листата.Другите четворица кои имаат најмалку 250 седмици на врвот на светскиот тенис се: Џими Конорс (268), Иван Лендл (270), Пит Сампрас (286) и Роџер Федерер (310).

Во случај Ѓоковиќ да успее да остане на првото место до средината на септември, ќе го помине Конорс и ќе се искачи на четвртата позиција на вечната листа.

На најновата АТП листа објавена денеска, српскиот тенисер е убедливо прв со 11.160 бода, пред второпласираниот Рафаел Надал кој има 7.765.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...