Рекорден награден фонд за „Ју Ес Опен 2019“

Организаторите на „Ју Ес Опен“ објавија дека оваа година наградниот фонд на турнирот ќе биде рекорден. Вкупниот износ што ќе го поделат играчите е 57 милиони долари.Победниците кај мажите и жените ќе заработат 3,85 милиони долари, што е за 50.000 повеќе од минатата година. Тенисерите кои ќе бидат елиминирани од првиот круг ќе освојат 58.000 долари.

Шампионите во парови ќе добијат по 740.000, а двојките, кои нема да ја поминат првата рунда – по 17.000.

Наградниот фонд ќе биде највисок не само во историјата на „Ју Ес Опен“, туку и во споредба со трите други Гренд-слем турнири. Отвореното првенство на САД во тенис ќе започне на 26-ти август и ќе трае до 8-ми септември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...