Федерер се повлече од турнирот во Париз

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се повлече од турнирот во Париз (Франција), пренесува прес-службата на натпреварувањето.Во второто коло Федерер требаше да игра со победникот од мечот Николоз Басилашвили (Грузија) – Раду Албот (Молдавија).

За потсетување, по победата на домашниот турнир во Базел (Швајцарија) Федерер изрази сомнеж за настапот во Париз. Откако разговараше за ситуацијата со тимот, тој одлучи дека нема да игра.  На денеска објавената АТП ранг листа, Федерер ја зазема третата позиција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Докторе, што да правам, си ја скршив раката на повеќе места.
- Е па, не одете веќе на тие места!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
117.- Умрел Марко Улпиј Трајан, римски император,...
1786.- Францускиот алпинист Мишел Габриел Пакар...
1815.- Бившиот француски цар Наполеон Бонапарта,...
1908.- Во Солун излегол првиот број на весникот...