Надал го симна Ѓоковиќ од лидерската позиција на АТП ранг листата

Шпанецот Рафаел Надал е нов лидер на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Надал е прв со 9.585 бода пред досегашниот лидер Новак Ѓоковиќ (Србија) кој е второпласиран со 8.945.Со пласман во ТОП 10 светски тенисери се и:

3. Роџер Федерер (Швајцарија) – 6.190

4 .Данил Медведев (Русија) – 5.705

5. Доминик Тим (Австрија) – 5.025

6. Стефанос Циципас (Грција) – 4.000

7. Александар Зверев (Германија) – 2.945

8. Матео Беретини (Италија) – 2.670

9. Роберто Баутиста Агут (Шпанија) – 2.540

10. Гаел Монфис (Франција) – 2.530.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
– Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....