Некомплетниот Вардар ја совлада Војводина во СЕХА

Ракометарите на Вардар вчеравечер ја совладаа Војводина со 26:23 во натпревар од СЕХА лигата, и со новите три бода, се изедначија со Мешков Брест на првата позиција на табелата во групата A.Петтата сезонска победа беше извојувана благодарение на подобрата игра во второто полувреме, откако на пауза се замина со 11:11. Скубе со 7, Димитриоски со 6 и Чупиќ со 5 гола, беа најефикасни кај македонскиот и европски првак, додека Кугис имаше 11 одбрани.

Проблематично за Вардар е што на почетокот на средбата со Војводина се повреди бекот Даинис Криштопанс, кој го свитка скочниот зглоб. За пет дена, „црвено-црните“ треба да играат со Кјелце во Лигата на шампионите, и ако Летонецот не биде во можност да настапи, тоа ќе биде огромен хендикеп.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му вели жената на мажот;
"На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари."
"И тој ја изеде таа супа?"
"Да."
"Е, тогаш ги заслужил тие сто денари."
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...