Новак: Симнувам капа пред Тим

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му честиташе на Доминик Тим за победата во 2.коло на Мастерсот во Лондон. Австриецот го совлада Ѓоковиќ синоќа со 2-1 по голема тричасовна борба.-Тим заслужено победи. Играше многу храбар тенис и ги погоди речиси сите топки. Тој го одигра целиот натпревар како да е последен поен. Морам да ја симнам капата пред него. Му честитам затоа што тој едноставно одигра одличен натпревар, изјави Ѓоковиќ.

По оваа победа Тим избори полуфинале во Лондон, додека Ѓоковиќ со Федерер ќе се борат за второто место во Б-групата и пласман во следната фаза.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди плавуша по улица и сретнува некоја жена, па и вика:
- Боже, Тања, ти ли си? Леле колку си се променила од средно, едвај те познав.
- Ама, јас не се викам Тања.
- Кул,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...