Шифрин: Се вознемирувам кога луѓето прашуваат кога Федерер ќе ја заврши кариерата

Американската скијачка и двократна олимписка шампионка Микаела Шифрин изјави дека се вознемирува кога луѓето се интересираат кога швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе стави крај на кариерата.-Не мислам дека ќе скијам професионално по 35. година. Сепак, додека ми се допаѓа она што го работам, едноставно немам причина да престанам. Ист е случајот со Федерер. Ме вознемирува што луѓето постојано прашуваат кога ќе ја заврши кариерата. Се чувствува добро, игра добро. Треба само да уживаме во фактот дека тој сè уште е на врвот. Мотивира кога ќе видите како тој ужива во тенисот, истакна Шифрин.

Американката вчера ја забележа втората победа во вториот слалом од новата сезона и вкупно 42. во нејзината кариера.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...