Вардар сака како првопласиран да влезе во плејофот во СЕХА

Ракометниот клуб Вардар го има обезбедено местото во четвртфиналето на регионалната СЕХА лига, но желба на сите во тимот е со победа над Татран Прешов во понеделник вечер, да биде осигурана првата позиција во групата.

Вардар во сите девет сезони играше на финалните турнири во СЕХА, па и сега амбициите се исти. Дуелот со Словаците е последен во „Јане Сандански“ за македонскиот и европски првак.

– Ја исполнивме целта да се пласираме во четвртфиналето, но целта ни е да бидеме први во групата. Очекувам да успееме, и да освоиме најмалку три бода во последните две кола, рече Едуард Кокшаров, кој можеби за последен пат пред скопската публика ќе биде во улога на главен тренер на Вардар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Докторе со мојата жена нешто не е во ред. Секогаш кога водиме љубов таа бара да и платам по 100 марки.
-Тоа е ваша грешка, објаснува психијатарот.
–Нас ни наплатува по 250...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...