Надал во Кувајт отвора филијала на својата академија

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, денес во Кувајт ќе отвори филијала на академијата „Рафаел Надал“ во базата на меѓународниот тениски центар на Шеикот Ал-Ахмед.

Академијата располага со 18 терени со капацитет од вкупно 5.000 гледачи од кои 1.500 за централниот терен. Надал од вчера се наоѓа во Кувајт каде денес ќе одигра ревијален натпревар со сонародникот Давид Ферер.

За потсетување, во сабота, 19-кратниот шампион на Грен слем турнирите, во Кејп Таун (Јужна Африка) ќе одигра меч со Роџер Федерер. Средствата од овој дуел ќе бидат наменети за хуманитарни цели.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...