Ѓоковиќ прв финалист на Мастерсот во Рим

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на турнирот во Рим. Во полуфиналето, попладнево Србинот го победи Каспер Руд од Норвешка.

Во меч којшто траеше 2 часа и 12 минути, Ѓоковиќ го доби првиот сет со 7:5, а во вториот славеше со 6:3.

Ривал на Ѓоковиќ во утрешното финале ќе биде победникот од дуелот Денис Шаповалов (Канада) – Диего Шварцман (Аргентина). Наградниот фонд на Мастерсот во италијанската престолнина изнесува 3,4 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Родителите на Игорче отишле надвор од градот за викендот па земале бебиситерка да го чува додека се вратат. Пред да си легне во кревет Игорче &иацуте; рекол бебиситерката:
- Мене...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, затворен е за сообраќај за сите видови на возила од 15.11.2020 до 01.04.2021. РАБОТИ НА ПАТ: ДТГ ЖИКОЛ...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...