Карено-Буста за Ѓоковиќ: Кога губи повикува доктор, ова го прави многу години

Шпанскиот тенисер Пабло Карено-Буста не можеше да се помири со поразот од Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос. Србинот победи со 3-1, иако го загуби првиот сет со 4:6.

При водство на Карено-Буста, Србинот повика лекар на теренот затоа што чувствуваше болка во левата рака.

-Не бев изненаден што тој побара пауза. Тоа значеше дека играв добро, односно тој губи. Тој секогаш го прави ова, многу години повикува на лекар кога губи. Во последниве години, тој го прави ова постојано кога се појавуваат проблеми на теренот. Не знам, можеби овој притисок влијае толку многу или едноставно му треба. Но, тогаш тој продолжува да игра нормално. Не знам дали навистина го боли или е нешто психолошко. Прашај те го него, изјави Карено-Буста.

Во полуфиналето на Грен слемот во Париз, Ѓоковиќ утре ќе се сретне со Гркот Стефанос Циципас.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...