Мареј: Закрепнувањето оди добро, но има одредени удари што не можев да ги изведам

Енди Мареј проговори за повредата на стомачните мускули, која ја доби во Штутгарт. Во текот на финалето против Матео Беретини, Британецот го повика докторот и почна послабо да сервира.– Повредата се лекува, но ситуацијата сè уште не е идеална. Мојата цел е да започнам во добра физичка кондиција и да си дадам најдобра шанса да се натпреварувам. Оваа недела беше и позитивна и негативна. Добрата работа е што можев да вежбам, но има одредени удари кои не можев да ги изведам. Добро тренирам во последните три-четири дена. Но, за жал, на натпреварите, невозможно е без да си способен за сите елементи. Се надевам дека во следните неколку дена сè ќе биде во ред.

Британецот не откри точно кои удари не може да ги реализира, но рече: „Сигурен сум дека можете да го сфатите тоа врз основа на природата на повредата. Не успеав во некои работи што би сакал да ги направам. Но, се надевам дека во следните неколку дена ситуацијата ќе се подобри и ќе се вратиме на нормални подготовки.

Триесет и петгодишниот Мареј во моментов е на 51. место на АТП ранг-листата, а пред шест години беше прв светски рекет.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...