Вимблдон парично ги казни Циципас и Кирјос

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас и Ник Кирјос од Австралија заработија казни за лошо однесување за време на нивниот меѓусебен дуел одигран пред два дена.

Светскиот рекет број 5 Циципас е казнет со 10 илјади поради неспортско однесување. Гркот на средбата ја удри топката на трибините, доби и две опомени.

Кирјос, пак, е казнет со четири илјади парични казни за користење вулгарни изрази.

Претходно, Австралиецот беше казнет и со 10.000 долари поради плукање кон публиката.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...