По една година пауза Венус Вилијамс се враќа на теренот

Поранешната најдобра светска тенисерка Венус Вилијамс (42) по пауза од речиси една година најави дека се враќа на теренот за натпреварите во сингл.Според најавите, Венус идниот месец ќе настапи на ВТА турнирот во Торонто, закажан од 6 до 15 август, на кој ќе настапи и нејзината две години помлада сестра Серена.

Својот последен натпревар во поединечна конкуренција 42-годишна Венус го имаше во август 2021 година, а во двојки се појави истата година на Вимблдон.

Венус Вилијамс во кариерата има освоено 49 турнири, од кои седум грен – слем титули.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...