Надал по поразот од Чориќ: Не одиграв најдобро

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го загуби првиот меч одигран по закрепнувањето од повредата на стомачните мускули. На турнирот во Синсинати (САД) Надал загуби од Борна Чориќ со 6:7 (9:11), 6:4 и 3:6.– Тоа не беше мојот најдобар натпревар. Овој турнир традиционално е тежок за мене. Освен тоа, се враќам по тежок период. Поради ова, лесно го прифаќам овој пораз и му честитам на Борна за тоа што одигра подобро, изјави тенисерот на прес-конференција по мечот одигран ноќеска.

Надал (Хрватска) додаде дека направил премногу сериозни грешки и дека допрва треба да работи напорно и да ја врати формата.

Следен противник на Чориќ ќе биде Шпанецот Роберто Баутиста Агут.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...