Ѓоковиќ: Можеби ова е мојот најдобар тенис на австралиско тло

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е задоволен од своето издание на мечот со Французинот Констант Лестиен.Ѓоковиќ победи со 6:3 и 6:2 во мечот од првото коло на АТП турнирот 250 во Аделаида.

– Можеби ова е мојот најдобар тенис на австралиско тло. Стигнав рано, речиси една недела пред мојот прв натпревар. Всушност, не се сеќавам кога стигнав овде толку рано, па имав доволно време да се прилагодам на временската зона и временската разлика, и само она што ме чека овде. Како што реков, од првиот ден, луѓето беа многу љубезни, дарежливи со мене и мојот тим, па севкупно е одлично искуство досега, го цитира Ѓоковиќ „Tennis Majors“.

Следен противник на српскиот тенисер ќе биде Кантен Алис од Франција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...