Бејл ја започна својата професионална кариера во голф

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Велс, Герет Бејл, ја објави својата професионална кариера во голф.

Триесет и тригодишниот Велшанец се огласи на социјалните мрежи за учествуво на турнејата „PGA“ во Калифорнија.

Бејл на 9 јануари објави дека се повлекува од фудбалот.

Последен клуб на Бејл беше Лос Анџелес, а претходно играше за Саутемптон, Тотенхем и Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...