Ѓоковиќ рекордер по најмногу недели како светски рекет број еден

Србинот Новак Ѓоковиќ денес ја започна 378-та недела на врвот на АТП ранг-листата.Тенисерот по број на недели ја престигна Германката Штефи Граф (377 недели) како прв светски рекет во историјата на тенисот.

Во Топ 5 најдобри тенисери во историјата на тенисот се и Мартина Навратилова (332 недели), Серена Вилијамс (319 недели) и Роџер Федерер (310).

Рејтингот на Здружението на тениски професионалци е воспоставен во 1973 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...