Алкараз нов лидер на АТП ранг-листата

Карлос Алкараз се најде на првата позиција на најновата АТП ранг-листа објавена денес. Шпанецот има 6.815 бодови.

Едно место во однос на претходната недела напредуваше и Русинот Данил Медведев кој е втор со 6.330 бода.

Со пад од две места, Србинот Новак Ѓоковиќ е трет. Тој по раната елиминација на Мастерсот во Рим, сега има 5.955 бода.

Во ТОП !0 светски тенисери се и: Каспер Руд (Норвешка), Стефанос Циципас (Грција), Холгер Руне, Андреј Рубљов, Јаник Синер (Италија), Тејлор Фриц (САД) и Феликс Оже-Алијасим (Канада).

Од македонските тенисери, најдобро котира Калин Ивановски – 415.место со 108 бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...