Канада по 28. пат светски шампион во хокеј на мраз

Репрезентацијата на Канада постави нов рекорд на светските првенства во хокеј, престигнувајќи ја Русија/СССР (27 златни медали).

Канаѓаните синоќа во Тампере го освоија 28. шампионски трофеј на Мундеијалите. Тие во Тампере, Финска во финалето ја победија Германија со 5:2.

Во натпреварот за 3.место, ко-домаќинот на Светското првенство 2023, репрезентацијата на Летонија ги совлада САД со 4:3 по продолжение.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...