Дамчевска го објави списокот со повикани ракометарки за ЕП 2023

Селекторот на македонската женска репрезентација за ракометарки до 19 години, Јулијана Дамчевска го објави списокот на повикани за настап на претстојното Европско првенство во Романијa кое ќе се оддржи во период од 6 до 16 јули.

На списокот на Дамчевска се наоѓаат:

Голмани: Марија Јовановска, Матеа Чурлиноска, Анастасија Тодоров и Ема Кирова.

Крила: Кристина Наумовска, Јана Равојска, Емилијана Ризоска, Бојана Радевска и Адела Еленин.

Пивоти: Александра Коловска, Ива Велкова и Нина Попов.

Бекови: Сара Стефаноска, Марија Јанкуловска, Бојана Коцева, Нена Нестороска, Ива Младеновска, Теодора Дукоска, Борјана Коцева, Сара Богоевска, Ана Марија Талева и Дариа Спасовска.

Македонските кадетки се дел од групата Д заедно со селекциите на Данска, Чешка и Црна Гора.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...